3 skvelé fitness pomôcky pre nabratie formy v zime

Zima sa nezadržateľne blíži a bude dlhá…Veľa ľudí počas studených mesiacov zlenivie, sedí pri telke a s príchodom sviatkov priberá. Ako sa udržať vo forme aj v pohodlí domova počas zimy? Stačia vám tieto 3 skvelé fitness pomôcky.

Fitness pomôcky

Nakladací činkový set – veľká tyč a jednoručky

Železo je základ! Vybavte svoju domácu posiľnovňu nakladacím setom činiek. Závažia môžu byť plnené cementom alebo oceľové. Veľká činka a jednoručky poslúžia na precvičenie množstva svalových partií prevažne vrchnej polovice tela. Biceps, triceps, ramená či prsia sa vám po zime poďakujú. Naložiť správnu váhu a zdvíhať železo môžete aj pri pozeraní telky v pohodlí obývačky.

Závesný posilovací systém

Závesný systém typu TRX je skvelá pomôcka na vybudovanie alebo udržanie svalstva celého tela. Na internete nájdete množstvo cvikov nielen na vrchnú časť tela ale aj na nohy či zadok. Závesný systém pohodlne zavesíte aj na dvere, do stropného držiaka alebo v prípade pekného počasia aj napríklad v prírode na strom. Je maximálne skladný, lacný a prenosný. Zároveň na ňom môže cvičiť každý, pretože uhol naklonenia tela zvyšuje alebo znižuje záťaž. Patrí medzi veľmi obľúbené a používané fitness pomôcky na celom svete.

3 skvelé fitness pomôcky pre nabratie formy v zime

Bežecký pás alebo cyklotrenažér

Treba aj kardio! Radi cez sviatky papáte? Potom by ste si na doma mali rozhodne zaobstarať aj bežecký pás alebo cyklotrenažér na spaľovanie kalórií. V prípade zlého zimného počasia sa môžete prejsť, prebehnúť alebo pobicyklovať aj doma. Spálite tuk, spevníte svaly, vybudujete si lepšiu kondičku a silnejšie srdce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *