Ako na účinný detox organizmu? 5 tipov, ako z detoxu vyťažiť maximum

Naše telo je plné toxických a škodlivých látok. Práve preto je na mieste detox, teda očista organizmu. Zbavíte sa všetkých zlých zložiek v tele a budete sa jednoduchšie vyhýbať ochoreniam rôzneho druhu. Ako na efektívny a čo najviac účinný detox? Toto sú naše odporúčania!

Čo je to vlastne detox? Mnohí by si mysleli, že ide o hladovanie, ale v skutočnosti to tak nie je. Pravdou je, že naše telo vykonáva detoxikáciu prirodzene. Napríklad, pečeň, koža, pľúca, ale aj lymfatický systém sa zbavujú nepotrebných látok každý jeden deň. Detox tela tak predstavuje odstraňovanie toxínov a nežiadúcich látok z organizmu. Takéto toxíny pochádzajú napríklad z liekov, potravy, prípadne sú psychického pôvodu. Detoxikácia organizmu má za úlohu telo vyčistiť a podporiť všetky funkcie organizmu tak, aby fungovali správne.

Ako na účinný detox organizmu? 5 tipov, ako z detoxu vyťažiť maximum

Hlavné benefity detoxikácie

Či už ide o detox pečene alebo iných orgánov, tento proces je pre správne fungovanie tela nevyhnutný. O detoxikácii je preto známe, že podporuje trávenie, chudnutie, telu dodáva energiu a vitalitu, zlepšuje dokonca aj stav pleti a má množstvo benefitov pre psychiku. Okrem iného, ak budete detox tela dodržiavať pravidelne, z vášho tela odstránite toxické látky, ktoré spôsobujú zápal a znižujú obranyschopnosť organizmu.

Zelené superpotraviny

Na očistu tela sú veľmi dobré superpotraviny, ktoré majú spektrum prospešných látok. Obsahujú napríklad vlákninu a antioxidanty, ktoré sú pre detox organizmu nevyhnutné. Aj z tohto dôvodu je skvelým riešením produkt Green Detox. Ten v sebe spája 4 najúčinnejšie superpotraviny – chlorellu, spirulinu, moringu a zelený jačmeň. V rámci detoxikácie je potrebné pravidelne čistiť aj pečeň. Práve preto môžete skombinovať produkt Green Detox s užívaním pestreca mariánskeho. Ten je na pečeň mimoriadne účinný. Oba produkty nájdete na matchaday.sk.

5 tipov na účinný detox

Na internete nájdete v dnešnej dobe spektrum odporúčaní, ktoré môžete použiť na úspešnú detoxikáciu tela. Ktoré tipy však skutočne zaberajú a mali by ste im venovať väčšiu pozornosť?

Dodržiavajte pitný režim

Voda je pre ľudské telo mimoriadne dôležitá. Jej úlohou je zásobovať orgány živinami a kyslíkom. Ak nebudete piť dostatok vody, vaše telo bude dehydratované a nebude fungovať tak, ako by malo. Dostatočný pitný režim je pre detox veľmi dôležitý, pretože urýchľuje vylučovanie toxických látok. A to napríklad formou potu alebo moču.

Pravidelne cvičte

Pohyb je liek na všetko. Ak sa budete pravidelne hýbať, všetky časti vášho tela budú dôkladne prekrvované. Bude tak dochádzať aj k lepšiemu vyplavovaniu toxínov či škodlivín, aj v dôsledku toho, že sa lepšie rozhýbu črevá v tele, ktoré majú v rámci detoxikácie nenahraditeľnú úlohu. 

Nekonzumujte spracované jedlá a fastfood

Spracované potraviny a fastfood obsahujú množstvo škodlivých látok, vrátane konzervantov a farbív. Preto by ste mali do svojho jedálnička zaradiť viac potravín, ktoré podporujú vylučovanie toxínov z tela. Medzi takéto potraviny patrí najmä ovocie a zelenina, napríklad zeler a špenát, ktoré obsahujú vlákninu. Práve tá podporuje prirodzenú očistu tráviaceho traktu. 

Zamerajte sa na kvalitu spánku

Spánok je pre naše telo veľmi dôležitý. Hrá dôležitú úlohu aj pri detoxikácii, najmä vďaka tomu, že počas spánku sa organizmus regeneruje.  Spánok tiež podporuje hormonálnu rovnováhu, imunitný systém a odstraňuje odpadové látky aj z priamo z mozgu, vďaka čomu zlepšuje kognitívne funkcie.

Venujte sa svojej psychike

Príliš veľa stresu a úzkosti má negatívny vplyv na detoxikačné procesy v tele. Stres totiž zvyšuje produkciu hormónu kortizol, ktorý negatívne ovplyvňuje funkciu pečene a trávenia. Preto sa venujte svojej psychike a zaraďte do svojej rutiny meditačné a relaxačné cvičenia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *