Recenzia: Bežecké tenisky Asics GEL EXCITE 8

Bežecké tenisky Asics GEL EXCITE™ 8 od obľúbenej japonskej značky, ktorá je povestná dobrým pomerom cena/hodnota. Asics patrí medzi najväčších a najúspešnejších hráčov v bežeckej brandži. Ich produkty sa vyznačujú vysokým konfortom, trvácnosťou a inováciami.

Tenisky sú hneď od prvého pocitu ľahké, vážia len 280 gramov. Ich použitie je primárne na cestný beh, bežecké pásy no nepohrdnú ani drobnou šotolinou či lesnou cestičkou.

Miera tlmenia Asics GEL EXCITE 8 je stredná, a tenisky sú určené pre bežcov s neutrálnym typom došlapu.

Recenzia: Bežecké tenisky Asics GEL EXCITE 8

7-dierkové šnurovanie zabezpečuje dobré držanie na nohe, tenisky sa pri výbere správnej veľkosti nezosúvajú z päty. Pod členkami majú tenisky obopínajúcu vrstvu z pamaťovej peny.

Asics Gel Excite 8

Pre udržateľný prístup bola použitá technika farbenia, ktorá šetrí životné prostredie. Táto štýlová obuv je doplnená o technológiu tlmenia, umiestnenú pod pätou, ktorá v kombinácii s novou AMPLIFOAM™ medzipodrážkou a ORTHOLITE™ vložkou poskytujú nohe mäkké pohodlie. GUIDANCE LINE™ aplikovaná technológia pomôže k prirodzenejšiemu a konštantnejšiemu pohybu. A nakoniec, aplikovaná gumová podrážka zvyšuje odolnosť celej obuvi.

  • Technológiou tlmenia je AMPLIFOAM™ a GEL™
  • Pohodlie a oporu nohám poskytne vyberateľná vložka ORTHOLITE™
  • bezšvový zvršok z príjemného materiálu pre priedušnosť a ľahkosť
  • GUIDANCE LINE™ pre správne smerovanie nôh pri behu, priamočiaro vpred

Použité technológie v teniskách Asics Gel Excite 8:

multi-OrthoLite®

Antibakteriálne anatomické stielky OrthoLite® dlhodobo tlmia nárazy, zabraňujú vzniku nepríjemného zápachu a plesní, odvádzajú vlhkosť a zaisťujú priedušnosť pre príjemné nosenie.

Recenzia: Bežecké tenisky Asics GEL EXCITE 8

ASICS-GEL™

Tlmiaci systém ASICS-GEL ™ zmierňuje nárazové a tlakové sily a súčasne podporuje zaťažené chodidlo, bez toho, aby pritom bol vykonaný chybný pohyb.

Tlmiaci systém ASICS-GEL ™ je tvorený rôznymi komponentmi alebo vankúšikmi GEL ™, ktorý je tvorený silikónovým materiálom a vyznačuje sa vysokou zotrvačnosťou pri tlakovom zaťažení a pri prvom kontakte so zemou. Vankúšiky ASICS-GEL ™ sú ukladané v miestach, kde dochádza k najväčšiemu zaťaženiu, teda pod pätou a pod hlavným kĺbom palca, resp. v oblasti brúška chodidla. V týchto miestach odvádza vertikálne nárazové sily horizontálnym smerom a predchádza tak preťaženiu. GEL ™ vždy umiestnený v príslušnej zóne podľa typu použitia obuvi. Napríklad u topánok určených na walking je GEL ™ bližšie k stredu, kde dochádza k prvému kontaktu so zemou. Ďalšie vynikajúce vlastnosťou je vysoká odolnosť proti únave a dlhodobá kapacita tlmenia ASICS-GEL ™.

Guidance Line

Konfigurácia obuvi s Guidance Line je tvorená novo upraveným vertikálnom flexním zárezom v podrážke a v strednej podošve, ktorý je vedený celou topánkou a končí na vnútornej strane. Tento zárez zaisťuje u každého športovca pri každom jeho bežeckom kroku optimálnu líniu priebehu vynaloženia sily počas kontaktu so zemou. Na základe tohto rozdeľovacieho prvku sa chodidlo samostatne nasmeruje k optimálnemu bodu odrazu, čo zefektívňuje beh v Asics Gel Excite 8 a zabraňuje predčasnej únave a úrazom.

Recenzia: Bežecké tenisky Asics GEL EXCITE 8

AHAR®+

AHAR® (ASICS High Abrasion Resistance Rubber) je špeciálna vysoko odolná guma umiestnená na najviac namáhaných miestach podrážky. Nový AHAR® + je výrazne mäkší. Dodáva pocit pohodlia pri prvom kontakte so zemou, dokonalejšiu priľnavosť pri odvíjajúcom pohybe a má vysokú mieru tlmenia. V zadnej časti chodidla je AHAR® vybavený vysokým podielom karbónu, ktorý podporuje trvanlivosť materiálu. V prednej časti chodidla je tiež integrovaný AHAR® +, avšak v penovej podobe (DURASPONGE®), aby sa tak zvýšil pocit pohodlia v prednej časti chodidla. AHAR® + zaručuje flexibilitu, nízku hmotnosť a odolnosť proti opotrebovaniu.

AMPLIFOAM

Tlmenie AmpliFoam poskytuje teniskám Asics Gel Excite 8 lepšiu flexibilitu a prirodzený pocit z behu. Zároveň je vysoko odolné a vydrží dlhšie než bežné tlmiace materiály.

Aj po “nabehaných” cca 100 km sú tenisky ako nové, päta ani zvršok nejaví žiadne opotrebenie. Spodok, grip, topánok je takisto bez známok používania. Pena tlmí stále kvalitne.

Celkové hodnotenie: 8/10

Páčila sa nám kvalita použitých materiálov, ľahkosť tenisiek, kvalitné stredné tlmenie pre objemové tréningy ale aj rýchlejšie behy. Príjemná je aj priedušnosť, mäkkosť zvršku a trvácnosť celej topánky. Odporúčame hlavne bežcom, ktorí majú hmotnosť do 80 kg, ak máte viac, zvolte model s vyššou mierou tlmenia. Za férovú cenu však dostanete kvalitnú obuv na dlhé bežecké kilometre.

Recenzia: Bežecké tenisky Asics GEL EXCITE 8

Pánske bežecké tenisky Asics Gel Excite 8 v cene 51.95 Eur(k 8.10.2021) nájdete na sportisimo.sk, pozri tu >>>

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *