Recenzia: Coros Pace 2 Eliud Kipchoge Edition+Coros Pod

Americká značka Coros sa stáva hlavne medzi nadšencami behu a outdoorových aktivít druhou najobľúbeňejšou po Garmine. V mnohom už svojho konkurenčného giganta s produktami aj prekonáva. Dôkazom sú hodinky/športtester Coros Pace 2, ktoré sú v strednej triede skvelým zariadením so zameraním na bežcov. Svoje meno im v špeciálnej edícii dal maratónsky rekordér a ambasádor Corosu Eliud Kipchoge.

V jednom balení nájdete spolu s hodinkami Coros Pace 2 v špeciálnej farebnej kombinácii, okrem silikónového náramku aj nylonový, a k tomu zariadenie Coros Pod. To meria pokročilé metriky pri behu.

Recenzia: Coros Pace 2 Eliud Kipchoge Edition+Coros Pod
Recenzia: Coros Pace 2 Eliud Kipchoge Edition+Coros Pod

Dizajn Coros Pace 2

V plastovom ultraľahkom tele, 29 gramov s nylonovým remienkom, sa skrýva poriadna výbava. Sú to najľahšie GPS hodinky na svete. So silikónovým remienkom vážia 35 gramov.

Dizajn hodiniek, je nenápadny, nijak neohúri a niekomu možno pripomenie nejaké detské hodinky na hranie. V kombinácii bielej, červenej a zelenej vyzerajú hodinky nápadito a zaujímavo.

Plast a spracovanie sú kvalitné a pevné.

Nylonový remienok 22mm, ktorý sa upína suchým zipsom, viete vymeniť za silikónový jednoducho, klasickými rýchloupínacými čapmi Quick Release, ktoré “odopnete” nechtom. Na okraji hodiniek nájdete multifunkčnú otočnú a stláčateľnú korunku pre ovládanie a tlačidlo na pohyb späť.

Na spodnej strane je pin na nabíjanie a nenápadné senzory.

Okrem farebnej kombinácie Coros Pace 2 Eliud Kipchoge Edition sa predávajú hodinky aj v námornej modrej, bielej, zlatej, červenej či zelenej farbe.

Recenzia: Coros Pace 2 Eliud Kipchoge Edition+Coros Pod

Displej Coros Pace 2

Displej hodiniek Coros Pace 2 je typu Always-On memory LCD. Má priemer 1,2″ a rozlíšenie 240×240 pixelov. 64 farieb je dostačujúcich pre kategóriu športtesterov.

Sklíčko je chránené Corning Gorilla Glass. Všetko je dobre viditeľné, na ostrom slnku ešte intenzívnejšie.

Displej sa dá prepnúť aj do “nočného režimu-night módu” kedy je neustále zapnuté jemné podsvietenie displeja čo skráti výdrž batérie, aj keď len minimálne.
Samozrejme nechýbajú ani rôzne nastaviteľné dizajny displeja.

GPS

Vstavané GPS je od spoločnosti Sony. Sníma GLONASS, QZSS a BeiDou. Načítanie GPS, tak ako aj u iných Coros hodiniek, je veľmi rýchle, trvá pár sekúnd.

Záznam GPS trasy je vysoko presný, bez “ustrelení” či výraznejších odychyliek.

Batéria Coros Pace 2

Hodinky majú výdrž batérie až 30 hodín v GPS režime alebo 20 dní pri bežnom používaní. Pri prepnutí do režimu UltraMax, dostanete až 60 hodinovú výdrž batérie so zapnutým GPS.

Coros hodinky sú v oblasti výdrže bez konkurencie. Nájdete tu aj Widget batérie, ktorý vám povie na čo sa batéria najviac míňa alebo koľko vám jej ešte ostáva na rôzne aktivity.

Recenzia: Coros Pace 2 Eliud Kipchoge Edition+Coros Pod

Senzory, funkcie a meranie aktivít Coros Pace 2

Coros Pace 2 sú síce primárne určené pre bežcov avšak monitorujú aj mnoho iných športov či aktivít.

Merajú chôdzu, beh, indoor halový beh, beh na dráhe, cyklistiku (outdoor, indoor), plávanie (indoor, outdoor), triatlon, gym cardio, GPS cardio, posilňovanie, tréning, veslovanie (outdoor), indoor veslovanie (indoor rover), vodné športy na hladkej vode (napr. SUP).

To všetko vďaka senzorom kde nechýba barometer, akcelerometer, kompas, gyroskop, teplomer, optický snímač tepu a samozrejme GPS.

Tep či GPS merajú s veľkou presnosťou a vyrovnávajú sa aj najdrahším modelom Corosu, Garminu či Polaru. Pri tepe zaznamenáva odchýlky oproti hrudnému pásu len pri intervaloch, teda prudkých zmenách tepu.

Zaujímavosťou je, že merajú pri behu aj výkon vo Wattoch priamo z ruky.

V hodinkách a aplikácii si môžete ľahko vytvoriť, editovať tréningové plány, či plány cvičenia. Takisto si môžete rôzne meniť údaje, ktoré chcete počas behu, bicyklovania, či iného športu na hodinkách vidieť.

Hodinky Coros Pace 2 sú primárne zamerané na šport, no nájdete tu aj smart chytré funkcie ako notifikácie z telefónu, teda volania či správy (bez možnosti odpísať), celodenný monitoring tepu (môžete si vybrať či každú sekundu alebo každých 10 minút), počet krokov, spánok, čoskoro po aktualizácii budú hodinky od Corosu merať aj REM fázu spánku, či spálené kalórie.

Vďaka pripojeniu cez ANT+ alebo Bluetooth ich môžete spárovať aj s príslušenstvom ako sú hrudné pásy na meranie tepu či prídavné zariadenie na pokročilé metriky pri behu Coros Pod.
Hodinky môžete prepojiť aj s aplikáciami tretích strán ako sú Strava, Training Peaks, Komoot, Relive, Adidas Running, Stryd, Runalyze, Decathlon a iné.

COROS Pace 2 v spojení s COROS aplikáciou v mobile ponúkajú viac ako 200 cvikov pre posilňovanie špecifických častí tela. Hodinky automaticky detekujú pohyby tela pri fitness cvičení a sledujú počet opakovaní cvikov, série, srdcový rytmus, aby zmerali množstvo vynaloženej energie v kalóriach.

V aplikácii potom nájdete jednoduchú vizualizáciu, ktoré svalové skupiny zaznamenali najväčšiu aktivitu v dennom, týždennom alebo mesačnom prehľade.

Cena Coros Pace 2

Coros Pace 2 Eliud Kipchoge Edition si aktuálne (k 16.5.2022) kúpite za 249.99 Eur, v balení spolu so silikńovým remienkom nájdete aj praktický nylónový a Coros Pod, zariadenie na meranie pokročilých metrík pri behu.

Len čisto hodinky Coros Pace 2 kúpite od 189.99 Eur. Odporúčame si však priplatiť za Limitovanú Edíciu najlepšieho bežca na svete. Aktuálnu cenu hodiniek nájdete tu>>>

Coros aplikácia

Aplikácia od Corosu je výborne prepracovaná a patrí k tomu najlepšiemu na trhu v oblasti športových hodiniek. Síce je pre nás celá v angličtine, tak ako aj hodinky, ale aj menej zdatný jazykovedec sa v nej vyzná bez väčších problémov.

V aplikácii nájdete všetky potrebné údaje, prehľady o aktivitách a nastavenia hodiniek.

Takisto sa v aplikácii môžete prehrabávať v údajoch Coros EvoLab.

Každý COROS používateľ má zadarmo prístup k platforme COROS Training Hub, čo je prehľadný a detailný pohľad na tréningové dáta na veľkej obrazovke počítača. V tejto PC aplikácii ši môžete pozrieť všetky svoje údaje či naplánovať tréningy. Takisto môžete do nej povoliť prístup aj svojmu trénerovi.

Coros EvoLab

Coros EvoLab hodnotí vašu kondíciu resp. bežeckú zdatnosť za posledné obdobie a dopad trénigu na tieto parametre. Vyhodnocuje tréningy, regeneráciu, kondíciu, VO2 Max, prahové zóny, či napredovanie vo vašej forme.

Takisto v Coros EvoLab nájdete údaje o tréningovom zaťažení, čiže kedy si môžete naložiť viac a kedy zvolniť nepretrénovať sa a predísť možnému zraneniu z únavy.

V Coros EvoLab nájdete aj predikciu, odhad za koľko by ste podľa nameraných údajov zabehli 5 kilometrov, 10, polmaratón či maratón. Maratónsky level má skóre 0 až 100. Hodnota 100 sa rovná maratónu zabehnutému za dve hodiny.

Čoskoro by sa metrík Coros EvoLab mali dočkať aj nadšenci bicyklovania.

Špecifikácie Coros Pace 2 Eliud Kipchoge Edition

Priemer displeja30,48 mm
Rozlíšenie displeja240 x 240 px
Počet farieb displeja64 farieb
Typ displejaMemory LCD
Materiál skla displejaCorning® Glass
Materiál lunetyzosilnený polykarbonát
Materiál zadného krytuzosilnený polykarbonát
Materiál náramkusilikón alebo nylón
Šírka náramku20 mm
Fyzické rozmery42 x 42 x 11.7 mm
Váha s nylónovým remienkom29 g
Váha so silikónovým remienkom35 g
Spojenie so smartfónmiBluetooth
Spojenie s príslušenstvomANT+ / Bluetooth
ŠtandardyGPS, GLONASS, Beidou (Galileo cez aktualizácie v budúcnosti)
Zoznam senzorovoptický snímač pulzu, barometrický výškomer, akcelerometer, kompas, gyroskop, teplomer
Bežné používanie20 dní
GPS režim / 1 sek. záznam30 hod.
UltraMax režim s GPS60 hod.
zoznam aktivítbeh, indoor beh, beh na dráhe, cyklistika (outdoor, indoor), plávanie (indoor, outdoor), triatlon, gym cardio, GPS cardio, posilňovanie, tréning, veslovanie (outdoor), indoor veslovanie (indoor rover), vodné športy na hladkej vode (napr. SUP), chôdza
Nastaviteľné jazyky menuanglický, nemecký, španielsky, francúzsky, poľský, taliansky jazyk
COROS appAndroid, iOS
Vodotesnosť5 ATM (50 metrov)
Čas nabíjaniamenej ako 2 hodiny

Coros Pod

Prídavné zariadenie Coros Pod, ktoré sa nosí vzadu na páse nohavíc, meria v spolupráci s hodinkami pripojenými cez Bluetooth / ANT+ pokročilé bežecké metriky ako:

 • Efektivita behu
 • Vynaložená sila (watt)
 • Analýza sily
 • Rovnováha medzi P/Ľ nohou
 • Výška kroku
 • Rozbor kroku
 • Čas strávený na zemi
 • Dĺžka kroku
 • Kadencia behu

Celkové hodnotenie

Pravidelné pridávanie softvérových aktualizácií robí do budúcna z tých istých Coros hodiniek stále lepšie a lepšie zariadenia. Tak to bude aj u modelu Coros Pace 2. Ten je však už teraz v pomere cena/výkon zrejme najlepším športtesterom pre bežcov v danej kategórii.
Hodinky sú ľahké, vybavené množstvom senzorov, sú z kvalitného aj keď plastového materiálu.

Majú presné GPS a meranie srdcového tepu. Slušný displej, dobre viditeľný aj na slnku, a baterka vám vydrží aj mesiac.
K tomu dostanete kvalitnú aplikáciu, počitačový Coros Training Hub a k tomu ako čerešničku na torte metriky Coros EvoLab.

Trošku okliešťené sú chytré funkcie hodiniek, či monitoring spánku. Displej nie je amoled, a má len 64 farieb. Čo však každému športovcovi zrejme postačuje.
Odporúčame si zakúpiť Coros Pace 2 Kipchoge Edition, kde dostanete zdarma aj nylonový náramok a Coros Pod na meranie pokročilých metrík behu.

Konkurenciou môžu byť hodinky Garmin Forerunner 55, 245 alebo staršie 745, Suunto 5, Polar Vantage M2 alebo novší Polar Pacer Pro, alebo vyšší odolnejší model z prémiových materiálov Coros Apex Pro.

Recenzia: Coros Pace 2 Eliud Kipchoge Edition+Coros Pod

Plusy:

+extra ľahký športtester

+presné GPS a meranie tepu

+dlhá životnosť batérie

+dobre viditeľný displej aj na slnku

+kvalitná aplikácia, Coros Training Hub, EvoLab

+pravidelné aktualizácie softvéru a pridávanie funkcií

+dobrá cena

Mínusy:

-menej chytrých funkcii, či nastavení notifikácií

-horšie meranie spánku

-menej farieb na displeji

-nedá sa s nimi platiť

-nemajú Strava Live Segmenty

-sú z plastu

Coros Pace 2 Kipchoge Edition

Garmin Forerunner 245

Suunto 5

Polar Pacer Pro

2 thoughts on “Recenzia: Coros Pace 2 Eliud Kipchoge Edition+Coros Pod

 1. Pingback: Ako schudnúť behom

 2. Pingback: Recenzia: Huawei Watch GT 3 - smart hodinky nielen pre športovcov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *