Garmin Varia Radar: Zvýšte svoju bezpečnosť pri cyklistike na ceste

Cyklistika na ceste na Slovensku zažíva už niekoľko rokov veľký rozmach, no zároveň predstavuje významné riziko pre cyklistov. V mnohých prípadoch nie sú cyklisti viditeľní pre vodičov, najmä v podmienkach s nízkym osvetlením, čo vedie k nehodám a úmrtiam. Takisto život cyklistov ohrozujú bezohľadnou jazdou niektorí šoféri.
Garmin, vedúca spoločnosť v oblasti GPS technológií, preto vyvinula Varia Radar, zariadenie, ktoré zvyšuje bezpečnosť cyklistov na ceste.

varia radar

Garmin Varia Radar je malé zariadenie, ktoré sa pripevňuje na sedlovú tyč bicykla a používa radarovú technológiu na detekciu vozidiel, ktoré sa približujú zozadu. Toto zariadenie upozorňuje cyklistu prostredníctvom vizuálnych a zvukových signálov, čím umožňuje cyklistom zvyšovať pozornosť a reagovať na situácie na ceste. Varia Radar môže byť pripojený k iným zariadeniam Garmin, ako napríklad cyklokomputérom, ktoré umožňuje väčšiu kontrolu nad bezpečnosťou cyklistov na ceste.

Pre vozidlá približujúce sa zozadu začne Varia radar signalizovať vašu prítomnosť na ceste. Spätné bezpečnostné (červené) LED svetlo zabezpečí dostatočnú viditeľnosť a približujúce vozidlo upozorní na vašu prítomnosť zmenou intenzity svetla (blikania). Varia™ dokáže zaregistrovať a upozorniť jazdca na približujúce sa vozidlá až zo vzdialenosti 140 metrov. V rámci nastavenia spustí pripojená jednotka alarm (zvukové upozornenie) ihneď po zaregistrovaní vozidla. Varia™ rozoznáva aj rýchlosť vozidla a pokiaľ sa približuje príliš rýchlo, tak sa displej sfarbí do červena a spätné LED svetlo zmení (zvýši) intenzitu (blikania).

Radar navyše možno prepojiť aj s vašim mobilným telefónom pomocou Bluetooth a Varia aplikácie. Mobilný telefón vás potom tiež upozorní, že sa k vám blíži automobil prostredníctvom vibrácií.

Radar možno spárovať s cyklistickým počítačom radu Garmin Edge aj s väčšinou novších chytrých hodiniek tejto značky.

Batéria vydrží až do 15 hodín (denný režim – blikanie / intenzita 65 lumenov) alebo s výdržou až do 6 hodín (nočný režim – blikanie – intenzita 29 lumenov). Neprerušované svetlo (bez blikania) ponúka intezitu 20 lumenov s výdržou do 6 hodín.

Radar je jedným z mnohých produktov v sérii Varia od spoločnosti Garmin, ktorá sa špecializuje na technológie GPS. Varia série obsahuje aj inteligentné svetlá na bicykel a ďalšie doplnky pre cyklistov, ktoré pomáhajú zvyšovať bezpečnosť a výkon cyklistov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *