3 skvelé cviky, ktoré vám pomôžu vysekať brucho

Po sviatkoch väčšina fitness nadšencov premýšľa ako dostať do čo najlepšej formy svoje brucho. Na jeho “vysekanie” treba robiť samozrejme hlavne všeobecné kardio cviky ako beh, bicykel, plávanie a podobne, pri ktorých znížite podiel tuku. Pre zvýraznenie brušných svalov potom existuje niekoľko výborných cvikov na cvičenie na brucho. Dnes vám 3 overené ukážeme.

Zdvíhanie nôh vo vise na hrazde

Tento cvik praktizuje väčšina špičkových bodybuilderov. V minulosti aj legendárny Arnold Schwarzenegger.

Prevedenie: Východiskovou polohou je vis na hrazde, prípadne na bradlách či opretie na rebrinách. Ruky sú asi na šírku ramien. Nohy môžete zdvíhať k hrudi buď vystreté, alebo pokrčené v kolenách. Plynulým kontrolovaným pohybom priťahujte nohy čo najvyššie.

DýchanieVo východiskovej polohe je nádych a pri spúšťaní nôh výdych.

...

Plank

Obľúbený cvik, ktorý vám pomôže spevniť celé jadro tela.

Prevedenie: Na zemi sa položte na lakte, rovnomerne s ramenami, do pevnej pozície ako by ste išli robiť kliky. Zadok nesmie byť príliš dole, ani hore. Držte ho rovnobežne so zemou a vydržte v tejto pozícii do zlyhania. Podobne môžete robiť aj plank na boku, len na jednej ruke, viac na videu.

Dýchanie: Dýchajte pravidelne.

Cvičenie na brucho s posilňovacím kolieskom

Výborný cvik aj na domáce každodenné cvičenie na brucho. Posúvaním sa po podlahe posilňujete predovšetkým brušné a prsné svalstvo, ale tiež sú zapojené ruky, ramená a chrbát.

Prevedenie: Kľaknite si na zem a s takmer vystretým chrbátom uchopte koliesko na cvičenie. Pomaly sa naťahujte po zemi so spevneným stredom tela až do takmer vystretej polohy. Následne ťahajte koliesko naspäť. Pohyb musí vychádzať zo stredu vášho tela, čiže primárne z brucha. Neťahajte koliesko rukami ani nohami.

Dýchanie: Pri vystretí na zem vydychujte, pri pohybe naspäť nadychujte.

Koliesko na cvičenie kúpite tu >>>

...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *