CreaTrans od Biotech USA – recenzia a skúsenosti

CreaTrans od firmy Biotech USA je kreatínový transportný systém novej generácie, založený na skvelej vzájomnej spolupráci látok, ktoré obsahuje.

Zloženie a účinky

Hlavnými aktívnymi zložkami CreaTrans sú 3 formy kreatínu s postupným vstrebávaním, komplex 5 aminokyselín pozostávajúci z 3 g BCAA a Carbo sacharidový komplex. Vďaka súčinnosti obsiahnutých zložiek je výrazne zvýšená výkonnosť a schopnosť vstrebávania sa kreatínu do svalov. 12 vitamínov a 2 minerály obsiahnuté v CreaTrans prispievajú zase k lepšiemu vstrebávaniu a zmierneniu vyčerpania počas tréningu, ako aj k normálnej svalovej funkcii, takže si môžete ešte viac zlepšiť svoj svalový výkon.
Produkt obsahuje Citrulín a Arginín, ktoré prispievajú k účinkom ako prekrvenie svalstva, prísun živín pre svaly a lepšia regenerácia svalstva. Arginín je zároveň základom väčšiny predtréningových suplementov pre zvýšenie a predĺženie športového výkonu, je vhodný aj v období rysovania.

Kreatín by sa mal dávkovať/miešať s nápojom, ktorý obsahuje cukry, teda najlepšie s džúsom. Mnoho cvičencov ho však pije len s vodou čo v princípe znižuje vstrebateľnosť kreatínu do svalov. V tom je CreaTrans iný, ponúka naraz “všetko” v jednom…
Pri užívaní CreaTrans sme cítili vyššiu silu, napumpovanie, a o niečo lepšiu regeneráciu.

CreaTrans zloženei a účinky

Príchute

Aktuálne sú v ponuke dve príchute CreaTrans – citrón-limetka (lemon-lime) a červené ovocie (red berries).
My sme vyskúšali citrónovú príchuť. Chutila ako lepší priemer. Pre niekoho bude možno príliš sladká, čo ale vyrieši o niečo väčšie množstvo vody. Nápoj chutil podobne ako niektoré izotonické drinky.

Zloženie jednotlivých príchutí CreaTrans:

Príchuť citrón-limetka: CarboTrans complex (dextróza, maltodextrín, fruktóza), Multi-phase creatine matrix (pufrovaný kreatín monohydrát, mikronizovaný kreatín monohydrát, CreaArg HCl, kreatín fosfát), Amino Complex (L-leucín, L-arginín HCl, L-citrulín, L-izoleucín, L-valín), arómy, kyselina (kyselina citrónová), citran horečnatý, fosforečnan vápenatý, kyselina askorbová, CreaTrans vitablend (retinyl-acetát, cholekalciferol, DL-alfa-tokoferylacetát, tiamínmononitrát, riboflavín, nikotínamid, pyridoxínhydrochlorid, kyselina pteroylmonoglutámová, kyanokobalamín, D-biotín, D-pantotenát vápenatý), sladidlo (sukralóza).

Príchuť červené ovocie: CarboTrans complex (dextróza, maltodextrín, fruktóza), Multi-phase creatine matrix (pufrovaný kreatín monohydrát, mikronizovaný kreatín monohydrát, CreaArg HCl, kreatín fosfát), Amino Complex (L-leucín, L-arginín HCl, L-citrulín, L-izoleucín, L-valín), arómy, kyselina (kyselina citrónová), citran horečnatý, fosforečnan vápenatý, kyselina askorbová, CreaTrans vitablend (retinyl-acetát, cholekalciferol, DL-alfa-tokoferylacetát, tiamínmononitrát, riboflavín, nikotínamid, pyridoxínhydrochlorid, kyselina pteroylmonoglutámová, kyanokobalamín, D-biotín, D-pantotenát vápenatý), sladidlo (sukralóza), farbivá (Ponceau 4R*, indigotín). *Ponceau 4R: Môže mať nepriaznivé účinky na činnosť a pozornosť detí.

Dávkovanie

Zmiešajte jednu dávku (40 g = 1 zarovnaná odmerka alebo 2 kopcovité polievkové lyžice) prípravku s 200 ml vody. V tréningové dni užívajte jednu dávku ráno pred jedlom a jednu dávku pred tréningom. Keď netrénujete užívajte jednu dávku ráno pred jedlom a jednu popoludní pred jedlom. Balenie 1000g obsahuje 25 dávok, čiže zhruba na 2 týždne užívania.
CreaTrans sa rozpúšťa celkom dobre, odporúčame ho miešať v šejkri. Na spodku ostáva malé množstvo jemného prášku, zrejme kreatínu, v čom ale nevidíme nejaký veľký problém.

Kreatínový komplex CreaTrans - dávkovanie

Cena CreaTrans

Aktuálne sa cena za 1kg balenie CreaTrans pohybuje na úrovni 18€. Je to podľa nás výhodná cena ak si zoberieme, že ide o komplex kreatínov, aminokyselín a sacharidov. Pri užívaní “ušetríte” za džús, v ktorom by ste mali iný kreatín miešať 🙂

Záverečné hodnotenie

CreaTrans ja výborný kreatínový fitness doplnok výživy. Spája všetky dobré vlastnosti kreatínu. Navyše je doplnený o prospešné aminokyseliny a o sacharidy. Týmto ideálnym spojením navyše odpadá aj potreba miešať kreatín s džúsom. Je to teda “všetko” v jednom. Kreatín preukazateľne zvyšuje silu a prekrvenie. Za priaznivú cenu je CreaTrans výborným produktom. Trošku zamrzí menšie množstvo príchutí na výber.

CreaTrans recenzia a skúsenosti
CreaTrans kúpite za najlepšiu cenu tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *