Najlepšie proteíny na rok 2019

Proteíny patria k najobľúbenejším a najzmyslupnejším fitness doplnkom výživy.
Dodávajú bielkoviny pre všetkých športovcov a kulturistov, ktorých cieľom je rast, ochrana a kvalitné budovanie svalov. Najlepšie proteíny umožňujú efektívny nárast svalovej hmoty (zvýšenie objemu svalov), podporujú zvýšenie výkonu a zrýchľujú regeneráciu svalových vlákien. Ak chcete budovať čistú svalovú hmotu alebo vyrysovať svaly, proteín nesmie vo vašom “jedálničku” chýbať.
Na trhu je však množstvo kvalitných aj menej kvalitných proteínov.
My vám ukážeme zoznam, ktorých päť je podľa nás v roku 2019 najlepších v pomere ceny, kvality výrobku či obsahu a chuti.

najlepšie proteíny

1. Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard

Stálica na poli vysoko kvalitných proteínov. Obsahuje 82 až 85% bielkovín. Sú v ňom takisto enzýmy podporujúce trávenie a má výborné zloženie s Glutamínom a BCAA.

Zastúpenie procesov výroby ON 100% Whey Protein:

  • Microfiltered Whey Protein Isolates – mikrofiltrovaný izolát srvátky
  • Ion-Exchange Whey Protein Isolates – izolát srvátky vyrábaný iónovou výmenou
  • Ultrafiltered Whey Protein Concentrate – ultrafiltrovaný koncentrát srvátky
  • HydroWhey Hydrolyzed Whey Peptides – hydrolyzované srvátkové peptidy

Whey Gold Standard sa vyznačuje mnohými príchuťami, ktoré patria k absolútnej špičke. To potvrdzuje aj hodnotenie zákazníkov na rôznych eshopoch. Chutné sú napríklad Rocky Road alebo Cookies.
Niekoľko rokov vyhráva rebríčky o najlepší proteín na celom svete.
Asi jediným mínusom je jeho vyššia cena.

2. Scitec 100% Whey Protein Professional

Takisto rokmi overený a obľúbený proteín. Obsahuje 73% bielkovín.
Je ľahko stráviteľný, má výbornú chuť. Práve príchute prešli za posledné roky výraznou obmenou v kvalite. Je ich veľa a väčšina je chutná. Pre niekoho možno príliš sladká.
Whey protein professional od Scietecu neobsahuje aspartám.

3. Myprotein Impact Whey Protein

V Británii najpredávanejší protein sa teší veľkej obľube aj u nás. Je to hlavne vďaka vysokému obsahu bielkovín, obsahu Glutamínu a BCAA a množstvu dobrých príchutí. Výborné sú napríklad Cookies alebo Brownie. Navyše Myprotein robí časté akcie a tak si môžete kúpiť Impact Whey Protein aj za naozaj skvelé ceny. Produkt je akreditovaný certifikátom Cologne List®, podstupuje teda prísne testy kvality.
Recenziu na Impact Whey Protein od Myprotein nájdete tu

4. GymBeam Protein Just Whey

Proteín slovenskej firmy GymBeam sa v poslednom čase teší veľkej popularite. Je to hlavne kvôli jeho pomeru cena/kvalita/obsah. Protein Just Whey sa v priaznivej cene dostal medzi najlepšie proteíny s až 75% obsahom bielkovín, dobrou chuťou či obsahom tráviacich enzýmov Bromelaín a DigeZyme®. Na sladenie je použitá stévia. Mínusom môže byť menšie množstvo príchutí na výber. GymBeam robí takisto zaujímavé akcie a teda aj tento proteín sa vám občas môže podariť kúpiť za bezkonkurenčnú cenu prípadne s nejakým darčekom alebo tričkom zadarmo.
Recenziu na Protein Just Whey od GymBeamu nájdete tu

5. Nu3tion CFM Srvátkový protein WPC80 instant

Slovenský výrobca Nu3tion nezaostáva so svojimi produktami za svetovými výrobcami. Srvátkový protein WPC80 instant obsahuje veľké množstvo kvalitných bielkovín a jeho príchute určite neurazia. Nie sú prehnane sladké čo mnohým užívateľom vyhovuje. Za jeho kvalitu hovorí všade aj hodnotenie zákazníkov. Instant forma je rozpustnejšou verziou lacnejšieho proteinu WPC80. Obidva si pri dobrej kvalite držia veľmi priaznivé ceny čo ich takisto radí medzi najlepšie proteíny v pomere ceny/kvality. 1 kg balenie ochuteného WPC80 kúpite za skvelých 10,99€.

Väčšina proteínov sa dávkuje v pomere 25 až 30g prášku do 200 až 250ml vody. Ak chcete docieliť o niečo lahodnejšiu alebo bohatšiu chuť môžete ho miešať aj v mlieku čo ale väčšina odborníkov považuje za zbytočné.
Tie najlepšie proteíny by nemali tvoriť hrudky, mali by sa rýchlo a kompletne v šejkry rozpustiť. Takisto by nemali tvoriť nadmerné množstvo peny.
Väčšinou sa užívajú 1 až 4 dávky proteínu denne. Môžete ho užívať ráno, večer alebo po cvičení. Prípadne vždy keď potrebujete doplniť potrebné množstvo bielkovín v strave.
Proteíny sa môžu pridávať aj do jedla, palaciniek, pudingov, smoothies a podobne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *