9 dôvodov prečo jazdiť na bicykli, dá sa to aj v zime

Okrem toho, že cyklistika predstavuje perfektné kardio cvičenie a pomáha spaľovať kalórie, dokonca vám pomôže presúvať sa aj z miesta na miesto. Je to veľmi obľúbená a zábavná aktivita a s prvými teplými jarnými dňami sa do ulíc vydáva mnoho priaznivcov tohto športu. Predstavujeme vám pár dôvodov, prečo vytiahnete z garáže svojho „tátoša“ aj Vy!

Spálite kalórie a vytvarujete si nohy

Bicyklovanie je výborná voľba pre tých, ktorí chcú spáliť množstvo kalórii bez vynakladania extrémnych fyzických výkonov a je vhodná aj pre ľudí s nadváhou. Simultánne tiež tvarujete svoje nohy a zadok, ba dokonca pri správnom sedení na bicykli  aktivujete aj brušné svaly.

Pomáha odbúrať stres

Každodenné problémy a stres majú na naše telo množstvo negatívnych účinkov. Sadnite na bicykel a vyrazte do prírody, na čerstvý vzduch a sami na vlastnej koži spoznáte aké upokojujúce môže byť len prosté pedálovanie a sústredenie sa na cestu. Bicykel je v tomto smere skutočne čarovným nástrojom.

cyklistikaDodáva energiu a prináša pocit šťastia

Iba 30 minút bicyklovania denne je všetko, čo potrebujete k tomu aby ste pocítili nový príliv energie. Funguje to dokonca lepšie ako káva! Samozrejme sa pri pohybe vylučuje hormón serotonín a dopamín, ktoré prispievajú k pocitu šťastia a motivujú nás aj k ďalším aktivitám.

Pomáha chrániť srdce

Bolo dokázané, že bicyklovanie pomáha predchádzať kardiovaskulárnym ochoreniam, ba dokonca aj diabetu 2. typu či rakovine. Stabilizuje krvný tlak a znižuje riziko vzniku infarktu myokardu. Je to perfektný šport pre srdce, cievy i pľúca.

Nezaťažuje kĺby

Na rozdiel od chôdze či behu, pri ktorých dochádza k nárazom a zaťažovaniu kĺbov, bicyklovanie ich zaťažuje priam minimálne. Takže pokiaľ máte problémy s kĺbami, výhovorky nie sú oprávnené! Hlavne v pokročilom veku odporúčame užívať aj kĺbovú výživu, s ktorou môžete športovať naozaj dlhodobo.

Prispieva k lepšiemu a plnohodnotnejšiemu spánku

Vydaním energie počas dňa si všeobecne zaistíte lepší spánok. Ak k tomu pridáme stratu telesnej hmotnosti a telo i myseľ zbavené stresu, nie je o čom pochybovať.

Podporuje koncentráciu a stimuluje mozog

Už pár minút strávených na bicykli podporuje krvný obeh a cirkuláciu krvi ako do nôh, tak do mozgu, čo samozrejme podporuje jeho funkciu a vašu celkovú koncentráciu. Skúste jazdiť ráno do práce na bicykli a uvidíte!

Zabezpečuje mladistvý vzhľad

Tým, že sa cítite dobre, samozrejme budete aj vyzerať dobre. Akákoľvek fyzická aktivita k tomu prispieva a navyše cyklistika svojim nadšencom vždy spôsobuje na tvári úsmev. A to je predsa na každom z nás to najkrajšie.

Zlepšuje sexuálny život

Vytvarovanie postavy či zhodenie pár nadbytočných kilogramov dokáže divy. Budete sa cítiť sexy a aj sexuálny život si tak budete viac užívať. Je dokonca dokázané, že sa po fyzickej aktivite do krvi vyplavuje nielen endorfín, ale aj testosterón. Navyše dobrý fyzický stav u žien odďaľuje menopauzu. Je to navyše skvelá aktivita, ktorú môžete zdieľať s priateľmi, známymi či rodinou a dokonca si prostredníctvom toho nájsť aj mnoho iných známostí.

Najlepšie na tom všetkom je však to, že je to zadarmo. Stačí na začiatku investovať do kúpy bicykla a môžete začať. Zažijete mnoho zábavy a jazdy si určite budete užívať. Smelo do toho!

Najlepšie je, že tomuto športu sa môžete venovať aj v zime. Pozrite si v našom katalógu ponuku cyklotrenažérov a rotopedov.

TOP kategórie - Fitness

TOP kategórie - Doplnky výživy

Najnovšie články

One thought on “9 dôvodov prečo jazdiť na bicykli, dá sa to aj v zime

  1. Pingback: Dokonalý cvik na spodné brucho, vďaka tomuto máte šancu na tehličky - fitnakup.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *