Recenzia: Zimné barefoot topánky Be Lenka Ranger

Slovenská firma Be Lenka sa špecializuje na výrobu a predaj šatiek, nosičov na nosenie detí a prémiových barefoot topánok na zdravú chôdzu “na boso”. Tie sú v ponuke pánske, dámske aj detské. To všetko s dôrazom na kvalitu materiálov, prevedenia a obuvnícku tradíciu.

Produkty sa vyrábajú ručne na Slovensku a v Českej republike z lokálnych materiálov.

Písalo sa o nich vo Forbes, či Trende, reportáž o firme uverejnili na TA3 a zmienku o nich nájdete v množstve iných médií. Značka sa už teší obľúbe nielen u nás, ale aj v medzinárodnom meradle. Topánky sa predávajú do viac ako 60 krajín na celom svete.

Zimné barefoot topánky Be Lenka Ranger

sa vyznačujú tým, ako aj iné barefooty, že päta a špička sú v jednej rovine, majú teda tzv. nulový drop. Ponúkaju šikorý priestor pre prsty nôh, nestláčajú a nedeformujú ich. Majú veľmi tenku podrážku vďaka, ktorej máte dobrý kontakt s povrchom. Sú veľmi ľahké a flexibilne ohybné.

be lenka barefoot topanky

Vďaka simulovanej chodzi na boso sa môžete vyhnuť problémom s chodidlami ako sú vybočené palce, pätové ostrohy, plantárna fascitída. bolesti členkov, ploché nohy či padnuté klenby. Nesprávna obuv môže mať za následok aj bolesti chrbtice. Vaše svaly na chodidlách pri barefootoch pracujú prirodzene, členok je zároveň správne fungujúcou a zaťažovanou “pružinou”, neoddychuje a neoslabuje sa.

Nohy sú zdravé a silné, pričom sa zlepšujú aj návyky správneho nášľapu a držania tela. Príjemne stimulované sú aj nervové zakončenia spodnej časti chodidla.

Recenzia: Zimné barefoot topánky Be Lenka Ranger

Gumená podrážka má 4mm(bez výstupkov) a je protišmyková, vysoko odolná a priľnavá. Špeciálne navrhnutá membrána dodáva topánke hydroizolačné schopnosti.

Jazyk je spojení so zvrškom čo zabraňuje prieniku vody či snehu dovnútra.

Zvršok je z olejovanej nubukovej koži zateplený Merino vlnou. Už na prvý pohľad zaujme vidteľnou kvalitou materiálu a spracovania s typickou “nedokonalosťou” ručnej výroby.

Do budúcna chce Be Lenka produkovať 100 % kompostovateľné topánky.

Model Ranger sa predáva vo veľkostiach 33-47, v štyroch farebných prevedeniach – Army Green, Dark Brown, All Black a Dark Blue. Model je unisex.

Zimné barefoot topánky Be Lenka Ranger zaujmú hneď na prvý pohľad naozaj prémiovým spracovaním, kvalitnými materiálmi. Sú typickými barefootami, ktoré sú v prednej časti široké a dávajú “slobodu prstom”.

Vďaka rovnakej výške päty a špičky simulujú chôdzu na boso, a chodenie je tak zdravé a prirodzené. Podrážka je výborne spracovaná a “lepí” na každom povrchu. Plusom je ručná výroba na Slovensku a v Česku a použitie lokálnych materiálov z Európskej únie. Ak chcete túto domácu značku podporiť kúpou ich topánok určite nespravíte chybu. Na prirodzené chodenie si zvykne zrejme každý. Pričom topánky majú vďaka kvalite výroby šancu na dlhý život. Každý pár osobitne tvarujú a formujú ruky obuvníka, máte tak na nohách jedinečný produkt.

Celkové hodnotenie: 9 z 10

Plusy

Kvalitné materiály

Dobré spracovanie

Trvácnosť

Zdravé chodenie

Ručná výroba

Veľmi dobrá priľnavosť podrážky, gumy k povrchu

Mínusy

Vyššia cena, čo je ale vzhľadom k použitým materiálom a ručnej výrobe pochopiteľné

Recenzia: Zimné barefoot topánky Be Lenka Ranger

Zimné barefoot topánky Be Lenka Ranger – All Black kúpite tu>>>

Ďalšie topánky od značky Be Lenka nájdete tu >>>

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *