Tip: 3 overené spôsoby ako schudnúť

1. Beh, bicyklovanie či plávanie

Začnite behať, bicyklovať alebo plávať. Je to tou najlepšou a najprirodzenejšou formou chudnutia.

Ak ste trošku “objemnejší” začnite najprv len rýchlou chôdzou a po pár dňoch či týždňoch skúste poklus.

Bicyklovanie je v posledných rokoch na Slovensku veľmi populárne. Vznikajú mnohé cyklotrasy, na ktorých sa vyhnete stretom s autami. Zoberte bicykel a dajte si zo začiatku nenáročné “cyklotúry”, po rovine, po poľnej ceste, aspoň 10 km na ľahšom prevode s rýchlejšou frekvenciou šliapania. Postupne začnite pridávať vzdialenosť alebo prevýšenie.

Pri plávaní sa spaľuje najviac! Začať môžete na plavárni, v lete na jazere. Okrem kondičky pri plávaní skvele posilujete celé telo.

2. Pohyb, cvičenie a vhodné doplnky výživy na chudnutie

Pohyb je základom chudnutia. Musíte viac energie vydať ako prijať. Skvelou formou chudnutia môže byť cvičenie vo fitku, či doma. Vyskúšať môžete rôzne kardio stroje ako bicykel, bežecký pás, veslársky trenažér, recumbent, stepper a pod. Hlavne začnite s menšou intenzitou aby ste si cvičenie hneď neznechutili. Výbornou domácou formou cvičenia na chudnutie je aj tréning, ktorý si môžete pozrieť na videu.

Ak chcete aby bolo vaše spaľovanie efektívnejšie a rýchlejšie poobzerajte sa po vhodných doplnkoch výživy. Poslúži napríklad Karnitín (kúpite tu >>) alebo Synefrín (kúpite tu >>).

3. Strava či Proteínová diéta

Strava ide ruka v ruke s chudnutím. Vyhýbajte sa ťažkým jedlám, veľkým porciám, sladkostiam, malinovkám či alkoholu. Jedzte v menších dávkach, 5-6-krát denne čo najviac zeleniny či ovocia. Pite hlavne vodu.

Hitom posledných rokov je aj overená ketodiéta. Tá je postavená na príjme bielkovín a minimálnom príjme sacharidov. Vďaka tomuto sa dostanete do stavu ketózy a vaše telo začne spaľovať energiu uloženú v prebytočných tukoch. Preto nie je ani potreba žiadnej fyzickej aktivity – vaše telo bude chudnúť za vás. Samozrejme pohybom a cvičením všetko urýchlite. Diétny plán si môžete vybrať tu >>

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *