Recenzia: Konjakové cestoviny od Slim Pasta

Konjakové cestoviny sú vo svete fitness a zdravej výživy čoraz viac využívanou alternatívou k ryži či obyčajným cestovinám.

zdravé, nízkokalorické a nízkosacharidové. Ide o prílohy vyrobené spojením ovsenej vlákniny a múky z ázijskej rastliny konjak. Obsahujú veľký podiel prírodnej, vo vode rozpustnej, vlákniny gklukomanan, ktorého chudnúce účinky sú overené vedeckými štúdiami.

Recenzia: Konjakové cestoviny od Slim Pasta

Čo je konjak?

Konjak, celým menom Amorphophallus konjac, je úžitková rastlina a tradičná ázijská potravina. Používa sa predovšetkým v Japonsku, kde je známa pod menom Konnyaku. Konjak bol spočiatku považovaný za nedostupnú pochúťku, ktorú si mohla dopriať ibajaponská kráľovská rodina. Za liečivú rastlinu ju po prvý raz označili v Číne, kde ju z terapeutických dôvodov jedli aj budhistickí mnísi. Až pred 100 rokmi sa konjak stal dostupným pre všetkých obyvateľov Japonska. Od tej doby patrí medzi najpopulárnejšie druhy potravín v Ázii. 

Konjak sa pestuje v lokalitách mimo civilizáciu kvôli intoxikácii nežiadúcimi látkami. Pre potravinársky priemysel sa využíva jej hľuza, z ktorej sa vyrába konjaková múka. Tá sa používa na výrobu konjakových potravín – najčastejšie rezancov.

Konjakové cestoviny obsahujú veľmi cenenú vlákninu glukomanan, ktorá významne znižuje pocit hladu a vďaka tomu má veľmi priaznivé účinky pri redukcii hmotnosti.

konjakové cestoviny

Čo je glukomanan?

Glukomanan je prírodná, vo vode rozpustná, vláknina. Získava sa z koreňa rastliny konjak. Kalorická hodnota glukomananu je pre organizmus veľmi nízka, preto sa vo veľkej miere využíva počas redukčných diét, pri nadváhe či obezite. Pri rozpustnej vláknine je bežné, že vstrebáva vodu a zväčšuje svoj objem. Glukomanan má tieto účinky až extrémne silné. Je totiž schopný napučať až na úctyhodný 50-násobok svojej pôvodnej hmotnosti. Aj napriek svojmu zanedbateľnému energetickému obsahu vyvoláva pocit sýtosti v žalúdku a potláča hlad. 

Enzýmy v našom tráviacom trakte ho nedokážu rozložiť, preto telom prejde v takmer nezmenenej forme. Detoxikuje tráviaci trakt, a zároveň „kŕmi“ priateľské baktérie v črevách, čím podporuje črevnú mikroflóru. Glukomanan má nielen priaznivý vplyv na chudnutie, ale zároveň znižuje cholesterol a pozitívne ovplyvňuje vstrebávanie cukrov a tukov v krvi. 

Ako si pripraviť konjakové cestoviny Slim Pasta

Otvorte vrecko Slim Pasty, vylejte malé množstvo nálevu, 2-3 krát prepláchnite studenou vodou, aby ste sa zbavili konjakovej “rybacej” arómy, ktorá je prílohy v náleve špecifická. Tie, ktoré sú bez nálevu, preplachovať nemusíte. Prílohy Slim Pasta sa nevaria, ide už o hotový pokrm. Ďalej s nimi pracujte, ako už s uvarenou cestovinou alebo ryžou. Na každom balení Slim Pasta nájdete aj podrobný návod ako si ich pripraviť.

Recenzia: Konjakové cestoviny od Slim Pasta

Slim Pasta dresingy

Dresingy majú takmer nulovú kalorickú hodnotu. Neobsahujú žiadne cukry, tuky, soľ, lepok ani laktózu. Sú vhodné nielen pri zdravom stravovaní, ale predovšetkým počas nízkokalorickej a nízkosacharidovej diéty. Sú výborné do šalátov, k mäsu a rybám, alebo ako základ chutných zdravých nátierok. 

Dresingy sú vhodné pre vegetariánov, celiatikov, diabetikov a pre ľudí s intoleranciou na laktózu.

Chuť

Neochutené prílohy Slim Pasta nemajú žiadnu chuť ani vôňu, prijímajú ju z pokrmu, s ktorým sú zmiešané, korenia alebo z dresingu. Slim Pasta konjakové cestoviny nájdete aj ochutené ako hotové jedlá. Napríklad konjakové cestoviny na taliansky, indický, či thajský spôsob. Viac tu >>> 

Recenzia: Konjakové cestoviny od Slim Pasta

Cena

Samostatné konjakové prílohy sa aktuálne(k 8.3.2022) predávajú v eshope slimpasta.sk od 2.43 Eur za 270g balenie. Odporúčame vyskúšať zvýhodnené balíčky viacerých produktov, napríklad aj spolu s dresingom. Pozrieť tu >>>

Recenzia: Konjakové cestoviny od Slim Pasta

Celkové hodnotenie

Konjakové cestoviny sú ideálnou súčasťou redukčného či športového jedálnička. Hodia sa aj pre jedincov so špeciálnymi výživovými potrebami, ako sú celiatici, diabetici alebo jedinci s intoleranciou na laktózu.

Prílohy Slim Pasta sa nevaria, majú neutrálnu chuť a sú pripravené na okamžitú konzumáciu. Vďaka jedinečnému a patentovanému zloženiu sú chuťovo a vzhľadovo takmer na nerozoznanie od bežných príloh. Nájdete ich vo forme špagiet, penne, fettuccine, rezancov, lasagní a obľúbenej ryže.

Pre športovcov a aktívnych nadšencov, ktorí si potrebujú postrážiť príjem sacharidov vo svojom jedálničku, je pripravená špeciálna rada nízkokalorických konjakových cestovín Carb X. Vďaka veľkému baleniu, ktoré obsahuje 6 porcií, máte výborný prehľad o energetickom príjme a veľkostiach porcií.

Vegánske bezlepkové cestoviny Carb X majú o 90 % menej kalórií než klasické cestoviny a obsahujú iba 35 kcal na 100 g. Sú vyrobené z ovsenej múky a múky z rastliny konjak, ktorá je prirodzeným zdrojom vlákniny glukomanán.

Tá má preukázateľný vplyv na chudnutie, preto sú konjakové cestoviny Carb X vhodné pri redukčnej diéte. Neutrálna chuť cestovín umožňuje ich neobmedzené využitie a ochutenie.

Dobrú chuť!

Recenzia: Konjakové cestoviny od Slim Pasta

FitStream mixér

✅výkonný pri príprave chutného smoothie či proteínu

✅skladný a ľahký

✅prenosný

✅bezpečný

✅ľahko sa čistí

Celkové hodnotenie ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *