Recenzia: Bežecké tenisky Nike Air Zoom Structure 24

Nike Air Zoom Structure 24 sú bežecké tenisky so zvýšenou stabilitou a pronačnou podporou od obľúbenej americkej značky.

Tenisky sú veľmi pohodlné a majú dobré tlmenie, ktoré zabezpečuje systém Zoom Air pod špičkami. REACT pena na päte má zaroveň dobrú návratnosť energie. Tenisky sa vyznačujú vysokou stabilitou a sú vhodné pre bežcov, ktorí majú sklon k nadmernej pronácii, prepadávaniu členkov dovnútra. Tenisky majú z vnútornej strany pod pätou pevnejšiu, tuhšiu penu čo je oporou pre klenbu a členok. Viac informácií o pronačnom chodidle, ktoré môže viesť k výraznej bolesti pri behu, nájdete tu >>>

Celkové hodnotenie: 9️⃣z ?

Plusy✅

Výborné tlmenie vďaka Zoom Air

Kvalitné spracovanie

Odolnosť

Pronačná podpora

Mínusy❌

Vyššia cena

Terén: cesta

Drop: 8mm

Váha: 312g (veľkosť 10)

Technológia tlmenia: NIKE Zoom Air, pena REACT a EVA pena

Technológia šnurovania: Dynamic Fit

Typ behu: rekreačný, tréning

Použité technológie v teniskách Nike Air Zoom Structure 24

Zoom Air

Špeciálny tlmiaci systém, ktorý umožňuje citlivejší kontakt so zemou. Je nižší, rýchlejší, s výbornou stabilitou a pevnejším došľapom. Táto jedinečná technológia umožňuje, aby si tlmiaci vankúšik zachoval svoj tvar aj pri stlačení a otrasy rovnomerne rozloží na chodidlo..

Nike Zoom je systém strategicky rozmiestnených vankúšikov Air obklopených husto tkanými pružnými vláknami z materiálu 200 Denier Knit Fabric.

Dokonalá kvalita použitého materiálu spôsobuje, že vrstva vankúšikov si zachová svoj sploštený tvar, je pružná a zaručuje dokonalé precítenie povrchu bez toho, aby sa zdeformovala. Nízky profil znižuje riziko úrazu členkového kĺbu, zvyšuje stabilitu a znižuje reakčný čas na minimum, čo je asi najdôležitejšou prednosťou tejto technológie. V súčasnosti sa Nike Zoom nachádza vo viacerých modeloch obuvi. Ale asi najčastejšie tento systém nájdeme v bežeckej obuvi, ktorá sa vďaka nemu vyznačuje dokonalým odpružením a ľahkosťou, ale aj odolnosťou, vďaka čomu nestráca svoju pružnosť po celý čas používania.

NIKE Dynamic Fit

Dynamic Fit v teniskách NIKE Air Zoom Structure 24 eliminuje priestor medzi nohou a obuvou pre bezkonkurenčné pohodlie, bez ohľadu na veľkosť nohy alebo jej tvar. Zabezpečuje tak naozaj stabilné obutie.

Pena NIKE React

Pena React bola prvotne použitá v basketbalových teniskách značky NIKE následne pre veľkú spokojnosť hráčov ju inžinieri presunuli aj do bežeckých topánok. Je to vysokoodolná pena, ktorá zabezpečuje aj výraznú návratnosť energie.

Po nabehaných 50 kilometroch vyzerajú tenisky stále ako nové. Zvršok, pena ani podrážka nejaví žiadne známky opotrebovania.

Recenzia: Bežecké tenisky Nike Air Zoom Structure 24

One thought on “Recenzia: Bežecké tenisky Nike Air Zoom Structure 24

  1. Pingback: 15 skvelých cvičení na chudnutie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *