Najlepšie stroje na brucho, ktoré vám dopomôžu k vysnívaným tehličkám

Potrebujete zapracovať na brušných svaloch? Nebavia vás stále dookola len obyčajné brušáky? Skúste si tréning spestriť funkčnými a efektívnymi pomôckami.

Stroje na brucho sa tešia po celom svete veľkej obľube. Nachádzajú široké uplatnenie u mnohých fitness nadšencov.

Brušný Trenažér (Ab Roller)

Ab roller je jednoduchá, ale efektívna pomôcka na brušné svaly. Zostáva z kolesa a dvoch rukovätí na stranách. Pri použití ab rollera sa snažíte vyrolovať koleso pred seba, pričom udržujete stabilitu a rovnováhu pomocou svojich brušných svalov. Toto je skvelý nástroj na posilnenie brušných svalov, ale aj pre ostatné svalové skupiny, ako sú ramená a chrbát.

Ponúka zároveň aj rôzne prevedenia iných cvikov. V našom katalógu ho nájdete tu.

Výbornou pomôckou je aj AB Perfect, ktorý nájdete tu.

Skvele si precvičíte nielen brucho ale aj celé telo na samostatnej voľne stojacej hrazde s opierkami pre cvičenie brucha. Takúto hrazdu nájdete tu.

Vo vašej domácej posilovni si svoje miesto zaslúžia aj šikmé lavice pre cvičenie brucha. Tie sú vo fitness centrách tzv. klasikou.

Ďalšie dobré stroje a pomôcky na cvičenie brucha

Gymball

Gymball, známy tiež ako fitlopta, je veľmi univerzálny nástroj, ktorý sa môže používať na posilnenie rôznych svalových skupín, vrátane brušných svalov. Je ideálny na cviky, ktoré cieľujú na celkovú svalovú rovnováhu a stabilitu. Napríklad, môžete skúsiť brušáky alebo plank na lopte, ktoré aktivujú viac svalov naraz a zvyšujú nároky na rovnováhu.

Brušné lavice (Ab Bench)

Brušné lavice sú navrhnuté tak, aby poskytovali komfort a podporu pri vykonávaní rôznych cvikov na brušné svaly. Môžu byť naklonené pod rôznymi uhlami, čo umožňuje variáciu v intenzite cvičení. Môžete skúsiť rôzne typy brušákov, liftov nohy alebo cviky s činkami na brušnej lavici.

TRX popruhy

TRX popruhy ponúkajú neuveriteľne rozmanité cvičenia a môžu byť použité na posilnenie všetkých svalových skupín, vrátane brušných svalov. Cviky, ako sú TRX pikes alebo TRX knee tucks, sú vynikajúce na posilnenie brušných svalov a zlepšenie rovnováhy a flexibility.

Pamätajte, že aj keď tieto nástroje môžu byť užitočné pri posilňovaní brušných svalov, sú len doplnkom k zdravej strave a pravidelnému cvičeniu. Vždy dbajte na správnu formu a techniku pri vykonávaní cvikov, aby ste predišli zraneniam a zabezpečili najlepšie možné výsledky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *