Najlepšie masážne pomôcky, ktoré uľavia od bolesti svalov

Používanie masážnych pomôcok môže byť ideálnym riešením pre uľavenie od napätia a stresu, môže zlepšiť prekrvenie, alebo podporiť regeneráciu svalov po náročnom tréningu. Ktoré sú tie, ktoré môžete najlepšie využiť v pohodlí domova?

1. Masážne loptičky

Masážne loptičky sú jednoduché, ale efektívne nástroje na uvoľnenie svalového napätia. Sú ideálne na cestovanie, pretože sú malé a ľahko prenosné. Masážne guľôčky sa výborne hodia na cielenú masáž svalov, ako sú napríklad chrbtové svaly, lýtka alebo stehná.

2. Masážne valce (foam rollers)

Masážne valčeky, tiež známe ako foam rollers, sú vynikajúce na masáž väčších svalových skupín a na techniku zvanú myofasciálna uvoľňovacia terapia. Pri pravidelnom používaní môžu zlepšiť mobilitu a flexibilitu, zmierniť svalové napätie a bolesti.

Najlepšie masážne pomôcky, ktoré uľavia od bolesti svalov

3. Masážne pištole

Masážne pištole sú moderné pomôcky, ktoré poskytujú hlbokú perkusnú masáž. Sú skvelé na uvoľnenie svalového napätia a zlepšenie prietoku krvi do svalov. Pištole sú často vybavené rôznymi nadstavcami pre cielenú masáž rôznych svalových skupín.

4. Elektrické masážne zariadenia

Existuje mnoho druhov elektrických masážnych zariadení, od masážnych vankúšov, masážnych kresiel až po elektrické masážne prístroje na chodidlá. Tieto zariadenia sú výborné na poskytovanie uvoľňujúcej a regeneračnej masáže v pohodlí domova.

5. Masážne valčeky s vibráciami

Vibráciou doplnené masážne valčeky kombinujú výhody tradičných foam rollerov s vibráciou, čo umožňuje ešte hlbšiu masáž svalov. Sú ideálne pre športovcov a ľudí, ktorí pravidelne cvičia.

6. Automasáž vlastnými rukami

Masáž vlastnými rukami môže byť takisto dobrou voľbou na uvoľnenie svalov. Automasáž je vynikajúci spôsob, ako zmierniť napätie a bolesti svalov, zlepšiť krvný obeh a podporiť celkovú pohodu. Tu je niekoľko tipov a techník, ako si môžete vykonať automasáž doma.

1. Masáž hlavy a krku

Hlava a krk sú často napäté, najmä u ľudí, ktorí trávia veľa času pred počítačom. Jemne začnite masírovať chrámy prstami kruhovými pohybmi, postupne presuňte prsty k zadnej časti hlavy, pozdĺž línie vlasov. Môžete tiež jemne masírovať oblasť za ušami a na krku.

2. Masáž ramien a chrbta

Pre ramená a hornú časť chrbta je ideálny masážny valček alebo tenisová loptička. Ak používate loptičku, položte ju na stenu a potom sa o ňu opri. Kruhovými pohybmi masírujte napäté oblasti.

3. Masáž rúk a prstov

Ruky a prsty môžete masírovať pomocou druhej ruky. Začnite pri zápästí a pomaly pokračujte smerom k prstom. Môžete tiež jemne ťahať za každý prst, čím podporíte krvný obeh.

4. Masáž nôh a chodidiel

Ak máte masážny valček alebo masážnu loptičku, môžete si pomôcť uvoľniť svaly na nohách a lýtkach. Môžete tiež použiť tenisovú loptičku na masáž chodidiel. Jednoducho postavte loptičku na podlahu a potom stúpajte na ňu a valcujte chodidlo.

5. Masáž bedrovej oblasti

Bedrovú oblasť môžete masírovať pomocou masážneho valčeka alebo tenisovej loptičky. Loptičku môžete položiť na podlahu a opret sa o ňu tak, že boky sú vo vzduchu. Potom sa pomaly pohybujte dopredu a dozadu.

Pamätajte, že pri automasáži by ste mali vždy konať jemne a opatrne. Ak cítite akúkoľvek bolesť alebo nepohodlie, okamžite prestanete.

Pred výberom masážnej pomôcky zvážte svoje individuálne potreby a ciele.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *