Box pre ženy je prvým krokom, ako sa dokonale pripraviť do sveta mužov

V dnešnom modernom svete už dávno nerozdeľujeme prácu či šport na ženskú a mužskú. Stále viac začíname vnímať okolo seba silné a ambiciózne ženy, ktoré sa chcú presadiť v mužskom svete biznisu. Pretože práve muži sú tými jedincami, ktorí nás ženy zvyknú podceňovať. Nedajme sa však podceniť a ukážme mužom, že sme silnejšie, pohotovejšie, odolnejšie ako si myslia a ešte k tomu aj skvele vyzeráme.

Box sa pokladal za čisto mužský šport, no ani to už dnes neplatí. Práve Box nám pomôže vylepšiť tieto 4 vlastnosti, ktoré na nás muži často prehliadajú.

Chcem byť pohotovejšia

Často krát sme my ženy vnímané ako niekto, kto sa postaví na bežiaci pás, pustí si hudbu a tu končí jeho športová aktivita. Muži však obdivujú ženy, ktoré sa neboja drsných športov ako je box.

Box je súbor psychickej aj fyzickej aktivity. Práve v ňom si skvelo vycvičíme svoje reflexy a pohotovosť. Musíme sa dokonale sústrediť a udeliť taký úder, aby nám ho súper nevedel opätovať. Ak však dostaneme úder, druhýkrát zbystríme svoje zmysly a učíme sa reagovať pohotovejšie. Tieto nové zručnosti potom hravo využijeme v svojom pracovnom aj súkromnom živote.

box

Chcem byť silnejšia

V boxe zapájame všetky svaly a učíme sa dokonale koordinovať pohyby. Nielen, že sa časom staneme flexibilnejšou, ale získame aj väčšiu silu. Box dokonale zlepšuje kondičku ak ho skombinujeme s behom po čase zistíme, že sa nám behá omnoho ľahšie.

Chcem byť odolnejšia

Zlý deň, hádka s priateľom alebo neúspech v práci ? To všetko nás ženy zvykne veľmi trápiť alebo rozčuľovať  a box je skvelým ventilom na tieto nepríjemné uzly v našom živote.

Čím viac hnevu a zlej energie sa v nás nazhromaždilo tým silnejšie kopneme alebo udrieme. Časom nás prekvapí že práve hnev je ten, čo nás ženie vpred na hodine boxu. Tvrdší tréning a väčšia motivácia sa napokon odrazí nie len na našich zručnostiach a napredovaní v boxe, ale aj na našej postave.

Zrazu budeme z hodiny boxu odchádzať zrelaxované s dobrým pocitom, že sme odbúrali všetko hnev. Postupne sa budeme silnieť fyzicky, čo nám pomôže zlepšiť aj našu psychickú stabilitu. Ani nebudeme vedieť ako a budeme lepšie zvládať svoj hnev či vypäté situácie v zamestnaní, aj v súkromnom živote.

zensky box

Chcem byť atraktívnejšia

Box je šport, ktorý spraví z tvojho tela postavu, pre ktorú budú chcieť muži vraždiť. Nie je to žiadne ľahké kardio či celkom obyčajný beh, na ktorý si zvyknutá. Je to šport, v ktorom ideš vypľuť dušu, hneď ako si natiahneš rukavice začneš naplno a ideš až na dno svojich síl. Zapojíš všetku svoju fyzickú aktivitu a dokonca aj myseľ, s ktorou budeš musieť bojovať a vycvičiť ju. Odmenou ti však nakoniec bude krásne telo, vyšportované nohy, ktoré ti budú závidieť aj modelky a hriešne ploché brucho.

Ideálny šport pre správne nastavenie tvojej psychiky, ktorú treba neustále trénovať a vytvarovanie si dokonalej postavy je v 21. storočí box. Dnes už nezáleží na tom, že si žena, ale na to čo dokážeš. Netreba sa báť modrým a námahy, box čaká na teba.
Autor: Martina Kubalová