Ako zariadiť domácu posilovňu?

Nebaví vás chodiť do preplneného fitka, alebo na to nemáte čas? Radi by ste si však zacvičili v pohodlí domova? Ako zariadiť domácu posilovňu aby v nej nič podstatné nechýbalo a aby ste si kvalitne zacvičili?
jednorucky
Nakladacie činky
Základom sú jednoručné nakladacie činky, veľká nakladacia činka a polohovateľná lavička. Vďaka tejto “výbave” môžete cvičiť množstvo cvikov na ruky, prsia, ramená, chrbát, triceps či biceps. Ak chcete udržiavať vo forme viacero partií, ako aj nohy, a myslíte to s cvičením doma vážnejšie určite sa poobzerajte po posilovacej veži. Tú oceníte aj vďaka možnosti rýchleho nastavenia rôznych záťaží. Výborným doplnkom domácej posilovne sú aj rôzne závesné systémy typu TRX, tie nájdete tu. Dokážete si na nich jednoducho precvičiť celé telo. Vďaka množstvu cvikov nemusí byť cvičenie dlhodobo rovnaké. Pre kardio tréning odporúčame buď bežecký pás alebo cyklotrenažér. Na týchto strojoch môžete popracovať na svojej kondičke aj v zimných mesiacoch. Gymnastické lopty či podložky na cvičenie zase pomôžu pri strečingu a jóge. Podložka nemôže chýbať ani pre cvikoch na brucho. Tie sú potom o niečo príjemnejšie.
bežecké pásy
Bežecký pás
Ako zariadiť domácu posilovňu je samozrejme len na vás. Záleží to hlavne od toho akému cvičeniu sa chcete venovať a čo vás bude aj dlhodobo baviť. Samozrejme domáca posilovňa môže byť limitovaná priestorom a financiami. Na slušné domáce fitko potrebujete aspoň 25m2 plochy a čo sa týka financií tak aspoň 1.000 až 1.500 Eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *