Ako vybrať fitness rukavice na cvičenie

Fitness rukavice patria k povinnej výbave každého nadšenca cvičenia s činkami či strojmi. Aj keď zároveň majú aj množstvo odporcov, ktorým príde nosenie rukavíc vo fitku príliš “ženské”.Svoje dlane by ste si však mali v posilovni chrániť. Či už kvôli odreninám alebo lepšej fixácii zápästia.

Na trhu je množstvo fitness rukavíc. Od jednoduchších, z látkového materiálu, bez fixácie zápästia či gelovej prípadne penovej výplne na dlani až po špičkové kožené kúsky poskytujúce komfort a ochranu pri cvičení.
Veľkosť by mala optimálne sadnúť na ruku, bez toho aby sa vám rukavice veľmi krčili na dlani. Na prednej časti ruky by mali byť rukavice z pružného, elastického a priedušného materiálu. Fitness rukavice odporúčame kúpiť od renomovanej značky ako Mad Max, Power System, Harbinger a pod.

Fitness rukavice pre začiatočníkov

Ak s cvičením len začínate zrejme budete dvíhať menšie váhy. Vystačia vám tak aj jednoduché, lacnejšie rukavice, bez fixácie zápästia. Nižšie nájdete niekoľko kvalitných fitness rukavíc pre nováčikov.

Fitness rukavice pre ženy

Nežnejšie pohlavie by si malo pri cvičení s činkami takisto dávať pozor na svoje ruky. V tomto prípade už samozrejme rozhoduje aj móda. Vybrali sme preto niekoľko špeciálnejších kúskov a takisto model s ochranou, fixáciou zápästia.

Fitness rukavice pre pokročilých

Ak už cvičíte dlhšie alebo plánujete fitness povýšiť na svoj životný štýl, odporúčame vám zaobstarať si kvalitné kožené rukavice. S hrubším polstrovaním alebo gélom a ochranou zápästia. Medzi špičku v tomto obore patrí dlhodobo značka Harbinger. Nižšie nájdete niekoľko rukavíc tejto firmy, s ktorými budete určite spokojný. Používa ich aj množstvo kulturistov po celom svete.

Fitness rukavice Harbinger
Fitness rukavice Harbinger na cvičenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *