Ako nabrať svaly? Tieto kombinácie fitness doplnkov ti k tomu pomôžu

ako nabrať svaly
ako nabrať svaly

Nedarí sa ti nabrať svaly? Možno nie je problém v intenzite tréningu či v cvikoch ale v tvojej strave a výžive. Presnejšie v nedostatku tých správnych výživných látok pre svalové bunky tvojho tela.

Základným doplnkom výživy bodybuildera či fitness nadšenca by mal byť proteín. Ten nájdeš v ponuke v rôznych príchutiach, veľkostiach a od rôznych značiek. Takisto sa líši od množstva bielkovín, stavebnej látky svalov, a ich zloženia. Tie viac percentné sú drahšie.

Ak si začiatočník, odporúčame chutný viaczložkový proteín Golden Whey Pro od Best Nutrition  (kúpiš tu), alebo srvátkové proteíny Hydro Whey od Gym Beam (kúpiš tu) a lahodný Whey Gold (kúpiš tu), ktorý je 11-násobným víťazom súťaže “Proteín roka”.

Skvelým doplnkom proteínu k rastu svalov je kreatín. Ten pomáha zásobovať svaly energiou, a tým zvýši ich výkon, silu, objem a nárast svalovej hmoty.

Odporúčame jednoduchý, lacný ale účinný Kreatín 100% Monohydrát (kúpiš tu).

Ďalším doplnkom výživy, ktorý ti pomôže “nabrať” je gainer. Znova ich je viacero druhov a v zásade sa delia podľa množstva bielkovín v nich. Obsahujú viac sacharidov ako proteíny a ich úlohou je doplniť glykogénové zásoby vo svaloch, ktoré podporujú vyššiu výkonnosť a výdrž zaťažovaného organizmu. Možno vďaka nim dočasne nahradiť jedno jedlo denne.

Odporúčame veľmi chutný True Mass (kúpiš tu) alebo overený Mutant Mass  (kúpiš tu) .

Samozrejme základom rastu a budovania svalovej hmoty je kvalitný tréning, strava a regenerácia.

Najnovšie články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *