5 najlepších proteínov v pomere cena/kvalita

top proteíny
Ktorý je najlepší proteín?

Proteíny sú základný zdroj bielkovín pre všetkých športovcov a kulturistov, ktorých cieľom je rast či regenerácia svalov. Tieto prípravky pomáhajú dodať stavebné látky pre nárast svalovej hmoty, podporujú zvýšenie výkonu a zrýchľujú regeneráciu svalových vlákien. Takisto sú ochranou svalových vlákien pred katabolickým efektom pri dietách. Poznáme all-in-one proteíny, nočné proteíny, srvátkové whey, hovädzie beef, viaczložkové proteíny, srvátkové whey, proteínové tyčinky, ženské proteíny, na chudnutie a na rast svalovej hmoty. Výber je naozaj široký, rozhodovať pri výbere by však mala cena a kvalita (využiteľnosť) pre každého športovca.

1. Proteín 100% Whey Gold Standard – Optimum Nutrition

11-násobný víťaz kategórie najlepší proteín roka. Tento celosvetovo najpredávanejší proteín v skvelých príchutiach sa ľahko rozpúšťa a zaistí efektívnu svalovú hmotu so stratou prebytočného tuku. Je to koncentrovaný srvátkový proteín, ktorý obsahuje 82 % proteínu, 4,8 g glutamínu a 5,5 g BCAA. Chuťovo je naozaj skvelý, a nehanbili by sa za neho ani v žiadnom koktejl bare. Cenovo začína od 25.95 Eur.

5 najlepších proteínov v pomere cena/kvalita

2. Proteín Kazeín Micellar – GymBeam

Proteínový výživový doplnok so 75% podielom bielkovín. Hlavným plusom je pomalé (až po dobu 7 hodín), postupné a rovnomerné vstrebávanie aminokyselín do tela a svalov. Preto sa využíva ako nočný proteín pred spánkom a uvoľňuje sa počas spánku. Poskytuje kvalitnú regeneráciu, bráni katabolizmu a zabezpečuje ešte väčšiu využiteľnosť bielkovín. Zabezpečuje kvalitný prísun živín po ťažkom tréningu. Kúpite ho v 1000g balení za 16.95 Eur.

3. Proteín Syntha 6 – BSN

Pre niekoho chuťovo najlepší proteín. Syntha 6 je obľúbený viaczložkový proteín, ktorý poskytuje zmes 6 zdrojov bielkovín s rôznymi aminokyselinovými profilmi a rôznou rýchlosťou vstrebávania. Ich kombinácia zaručí prísun bielkovín až po dobu 8 hodín. Syntha-6 je doplnená o zmes enzýmov Aminogen®, MCT triglyceridy, esenciálne mastné kyseliny a vlákninu. Okrem toho obsahuje pridané glutamínové peptidy a BCAA. Kúpite ho v balení 2300g za 36.50 Eur.

4. Proteín 80 Plus – Weider

Legendárna značka Weider je zárukou kvality. Tento viaczložkový proteín obsahuje až 83% podiel vysokokvalitných bielkovín na budovanie čistej svalovej hmoty. Pozostáva zo 4 druhov bielkovín, izolát mliečnej bielkoviny, koncentrát srvátkovej bielkoviny, kazeín a vaječný albumín, ktoré majú rôznu dobu trávenia, vitamínu B6 a vápnika. Vyznačuje sa nízkym obsahom sacharidov a tukov. Ochutnať ho môžete už za 13.18 Eur.

5. Proteín True Whey – GymBeam

Cenovo dostupný srvátkový proteín vyrobený zo 100% srvátky metódou Cross Filtration Method (CFM)- jedna z najkvalitnejších metód spracovania. Má vysoký podiel bielkovín, BCAA, nízku penivosť, výbornú rozpustnosť, vstrebateľnosť a chuť. Produkt, ktorý sa vyznačuje vynikajúcim aminokyselinovým profilom a obsahuje až 8% leucínu, najefektívnejšiu aminokyselinu z BCAA so silnými anabolickými(objemovými) účinkami. Žalúdok zaťažuje minimálne a je vhodný aj pre fitness nováčikov. Cenovo štartuje na 12.95 Eur za 1000g balenie.

5 najlepších proteínov v pomere cena/kvalita

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *